Jak pozbyć się trądziku i potrądzikowych blizn?

Leczenie trądziku często wymaga zastosowania antybiotyków lub innych leków wydawanych na receptę. Leczenie farmakologiczne powinno jednak być połączone z odpowiednią pielęgnacją skóry. Warto zatem wykorzystać kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej oraz skorzystać z zabiegów, które mogą ułatwić wyeliminowanie pryszczy i pozostałych po nich blizn.
Na początku należy poświęcić uwagę walce z trądzikiem. Jedną z głównych przyczyn powstawania pryszczy jest nadmierne wydzielanie sebum. Potrzebne są zatem kremy, które ograniczają czynność gruczołów łojowych. Nie można jednak dopuścić do przesuszenia cery, ponieważ przesuszenie także sprzyja trądzikowi oraz może być przyczyną innych problemów skórnych. Nawet tłusta cera wymaga odpowiedniego nawilżenia. Skóra trądzikowa potrzebuje również dobrego oczyszczenia. Warto zatem sięgnąć po głęboko oczyszczający peeling. Po wyeliminowaniu trądziku peelingi mogą ułatwić likwidację pozostałych po nim blizn. Najczęściej jednak konieczne jest sięgnięcie po dodatkowe środki, chociażby po produkty dostępne w aptekach.
Osoby ze skórą trądzikową mogą również skorzystać z zabiegów w salonie kosmetycznym (kosmetyczka Pruszków – swiaturody.com/pruszkow,kosmetyczka,9.html). Krosty można usunąć przede wszystkim dzięki zastosowaniu lasera. Zabieg ten jest jednak dosyć kosztowny, dlatego wiele osób decyduje się na tańsze propozycje, na przykład peeling kawitacyjny. Dawniej stosowano tak zwane oczyszczanie manualne, czyli wyciskanie pryszczy, ale obecnie odchodzi się od tego zabiegu. W likwidacji potrądzikowych blizn pomoże mikrodermabrazja, peeling kwasami albo laseroterapia. Ostatni z tych zabiegów może okazać się niezbędny w sytuacji, gdy dwa poprzednie nie poradzą sobie z usunięciem blizn.
Oczywiście, ważne jest to, aby wybierać kosmetyki dobrej jakości, a zabiegi wykonywać wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Warto pamiętać, że cena nie zawsze jest wiarygodnym wyznacznikiem jakości. Zazwyczaj większe problemy sprawia wybór dobrego salonu kosmetycznego. Niekiedy warto udać się na zabieg do innego miasta, w którym nie brakuje miejsc godnych polecania. Dobrą propozycją jest na przykład salon kosmetyczny w Pruszkowie, ponieważ w pobliżu stolicy działa wielu doświadczonych specjalistów.

 

3 thoughts on “Jak pozbyć się trądziku i potrądzikowych blizn?

  1. Dobrze, że istnieją możliwości pozbycia się blizn po trądziku. Niektóre potrafią naprawdę szpecić wygląd twarzy… :(

  2. Osobiście sam mam problem z trądzikiem od gimnazjum i regularnie stosuję tego typu zabiegi. Bardzo mi to pomogło w odbudowaniu swojej samooceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *