Problemy z paznokciami

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć piękne, zdrowe i zadbane paznokcie. Niestety, nie jest to takie proste, tym bardziej, że chcemy je jak najczęściej malować, piłować itp. Co zrobić, aby poprawić ich kondycję, jak się z nimi obchodzić i jakich kosmetyków używać?

Jest kilka sposób, które powinnyśmy znać. Co szkodzi naszym paznokciom? Przede wszystkim zimny wiatr, woda i różnego rodzaju detergenty. Należy zatem zaopatrzyć się w dobrze dobraną odżywkę, którą można traktować również jako bazę pod lakier. Taka odżywka może też być już sama w sobie delikatnym lakierem. Trzeba tylko wiedzieć, jaki problem mamy z paznokciami, bowiem każda z nich jest na coś innego. Wiele osób zmaga się ze zbyt powolnym wzrostem paznokci. Trzeba zatem zastosować odżywkę, która będzie zawierała białka, kolagen, witaminy oraz proteiny jedwabiu. Powolny wzrost paznokci może też oznaczać, że mamy problemy z krążeniem. Pomóc powinien systematyczny masaż dłoni. Należy także zadbać o skórki i nie dopuścić do ich przerośnięcia, bowiem właśnie one mogą spowolnić wzrost paznokcia oraz optycznie go skrócić. Jeśli borykamy się z miękkimi paznokciami to warto zastosować preparat z kolagenem, keratyną, żelazem i wapniem. Należy także używać lekkich kremów do rąk i pamiętać o tym, aby nie piłować rozmiękczonej płytki. Paznokcie muszą być suche. Osoby, które zmagają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami muszą stosować preparaty z witaminą A, B5, C, E oraz olejkami. Powodują one nawilżenie płytki i można je wcierać kilka razy dziennie. Należy także używać gęstych kremów, a około dwa razy w tygodniu zastosować peeling dłoni. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że popełniamy wiele błędów i same przyczyniamy się do niszczenia paznokci. Koniecznie musimy zakładać rękawiczki do prania, zmywania i innych prac domowych. Gdy piłujemy paznokcie to musimy robić to w jednym kierunku. Najlepiej używać szklanych lub kamiennych pilników. Konieczne jest także używanie lakierów i zmywaczy do paznokci dobrej jakości. Poza tym dajmy czasem naszym paznokciom odpocząć i nie męczmy ich ciągłym malowaniem lub co gorsze, tipsami.

Jeśli chcemy właściwie pielęgnować nasze paznokcie, to niezbędna będzie wizyta u kosmetyczki. Każdy salon kosmetyczny reklamuje się, że oferuje różne zabiegi itd., które wpłyną zbawiennie na nasze paznokcie. W Rzeszowie znajdziemy wiele nowoczesnych salonów kosmetycznych (https://swiaturody.com/rzeszow,kosmetyczka,9.html), które oferują swoim klientkom różnorodne usługi. Personel zatrudniany w salonach kosmetycznych w Rzeszowie jest świetnie przygotowany do swojej pracy, więc warto mu zaufać. Szukając odpowiedniego salonu w internecie, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „kosmetyczka Rzeszów”, a otrzymamy wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *